Amazon veri ihlal ücretini araştırıyor!

BENGALURU(Asya’nın slikon vadisi): Amazon bir raporda Hindistan ve ABD’deki bazı çalışanların iç şirket verilerini tüccarlarla paylaştığı yönündeki iddiaları araştırıyor.

Amazon’un Hindistan ve ABD platformlarındaki satıcıların da sahtekar satıcılar tarafından altta yatan taktiklerle karşı karşıya kaldıkları, buna bağlı olarak bloke hesaplara ya da tehlike altındaki ürün listelemeye yol açtığı söyleniyor.

Wall Street Journal, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, şirketin “ABD ve Hindistan’da, itibar kaybına uğramış tüccarlar tarafından kötüye kullanılan iç verilere uygunsuz şekilde eriştiği iddia edilen birkaç işçiyi işten çıkardı” dedi. Hindistan’ın Amazon çalışanları tarafından “önemli bir veri kötüye kullanımı kaynağı” olduğunu söyledi. Amazon Hindistan, baskıya geçme zamanına kadar sorgulara cevap vermedi.

Raporda, satıcı listelerinin, Amazon’un otomatik sistemlerini aşan bazı oyuncular tarafından manipüle edildiği belirtildi.

Tüm Hindistan Çevrimiçi Havacılık Derneği (AIOVA), bundan etkilenen satıcılar hakkında özel bilgi sahibi olmadığını, ancak dolandırıcı satıcıların her zaman bir sorun olduğunu söyledi. AIOVA sözcüsü, “Hile satıcıları her yerde var ve onlar tarafından yapılan manipülasyonlar nedeniyle gerçek satıcılar etkileniyor” dedi. “Ancak, yasalar, cezalar ve kalıcı olarak ortaya çıkan ihtiyaçları engellemek ve yasalar tarafından düzenlenmesini zorunlu kılmak ve itiraz edilebilir olmalı ve sistemler satıcılar tarafından gündeme getirildiğinde bu tür eğilimleri tanımalıdır.”dedi.

Amazon’da bahçe ürünleri satan bir satıcı, geçen ay da, diğer üreticilerin benzer teklifleri olsa bile tedarikçilerinden birinin markasız olduğundan dolayı, bu durumun ortadan kaldırıldığını söyledi.

Amazon, sahte ürünleri uzak tutmak için platformunu temizlemeye çalışıyor. Hindistan’da, 5.000 marka, yalnızca orijinal ürünlerin listelendiğinden emin olmak için şirket kataloglarına göre ürün listeleyen bir iç marka kaydına kaydoldu.

Kaynak: Gadgetsnow

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz