Battlefield 5 Yeni Güncelleme

Bilindiği üzere NVIDIA, RTX 20 serisi ile birlikte Real Time Ray Traycing özelliği ile tanışma fırsatı bulmuştuk. Gerçek zamanlı ışın izleme teknolojisi desteği Battlefield 5 ile entegre edilmişti.

Özelliğin gelmesiyle birlikte RTX teknolojisine sahip olan kişiler için adeta oyunlarda görsel şölen havası vardı. Kullanıcılar tarafından RTX teknolojisi bir hayli beğenildi.

Her ne kadar kullanıcılar RTX teknolojisinden memnun kaldıklarını dile getirseler de özelliğin aktif olmasından sonra performansta çok ciddi bir düşüş de gözlemlendi. Oyuncular tarafından şikayet edilen bazı konular NVDIA ve EA ortaklığı altında düzenlenen toplantı neticesinde alınan kararlarla birlikte performansı yüzde elli oranında arttıracak bir güncelleme yayınladı.

Overture Güncellemesi

Battlefield V serisi oyun için geliştirilmiş olan bu güncelleme sayesinde DXR ışın izleme performansında artış sağlıyor.

Battlefield 5, DXR izleme teknolojisini ilk kullanan oyun özelliğine sahip. Çünkü 14 Kasım tarihinde DXR oyun içi yama güncellemesi sunmuştu. Güncelleme ile gelen yenilik ise NVIDIA tarafında yoğun bir çalışmayla daha da güçlü bir hale getirilerek yanına EA ve DICA oyun geliştiricilerini de alarak yüzde elli performans arttırmayı başardı.

GeForce RTX 2080 Ti oyuncuları bundan sonra Ultra kaliteye ayarlanmış DXR ışın izleme ile 1440p çözünürlükte +60 FPS’ye ulaşmaları mümkün.

GeForce RTX 2080 oyuncuları artık Medium kaliteye ayarlanmış DXR ışın izleme ile 1440p çözünürlükte +60 FPS’ye ulaşabilecekler.

GeForce RTX 2070 oyuncuları artık Medium kaliteye ayarlanmış DXR ışın izleme ile 1080p çözünürlükte +60 FPS’ye ulaşabilecekler.

DXR özelliği sayesinde oyun oynarken kararlılık iyileştirmeleri yapıldı. Aynı zamanda farklı bileşenlerin performansları geliştirildi. Yaprak ve bitki örtüsünde fark edilir şekilde ışın izleme performansı arttırıldı. Medium DXR seviye ayarındaki hata giderildi.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz