Facebook’tan Marketplace Genişletmek İçin Canlı Yayın Yeniliği!

Facebook, kendisini geliştirmek amacı ile Marketplace ağını geliştirmek ve yeni bir özelliği bünyesinde barındırmak amacı ile canlı yayın yeniliği getirmiş olup, bu uygulamayı devreye sokarak denemeye aldı.

Marketplace özelliği ile sosyal medya ağı olan Facebook üzerinden alışveriş imkanı özelliği gündeme gelmiş olup, buna göre ise bu özellik birçok sosyal medya kullanıcısı tarafından oldukça benimsenmiştir. Tabi ki internet üzerinden satış yapanlar içinde yeni bir satış kapısı olmuş ve birçok kullanıcının kazanç elde etmesi hedeflenmiştir. Buna göre ise Facebook bu konuda ki çalışmalarını genişletmiş olup, Marketplace genişletmek için yeni özellikleri test etmeye başlamıştır.

İlk Kez Tayland’da Denemeye Başlandı!

Facebook canlı yayın yeniliği adı altından test aşamasına sokulan bu uygulama ilk kez Tayland’da an itibari ile uygulanmaya başlanmıştır. Bunun nedeni ise Marketplace ağının Güneydoğu Asya bölgelerinde daha fazla talep gördüğü görülmesi üzerine bu bölgenin pilot bölge olarak seçilmesinden kaynaklanmaktadır.

Uygulamanın Özellikleri

Marketplace ağının genişlemesi için yapılan yeni uygulama üzerine özellik olarak ürün satışı yapacak olan kişilerin ürünlerini bu uygulamadan direk olarak canlı şekilde tanıtmasını sağlayacaktır. Bu konuda ise Facebook aslında satıcıların bu kaynak üzerinden satış yapabilmesini önemsediği görülmektedir. Sosyal medya devi olarak bilinmekte olan Facebook bu kaynak üzerinden oldukça fazla gelir elde ettiği de düşünülmekte olup, bu şekilde reklam üzerinden gelir elde etmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz