Google Cloud siber güvenlik şirketi ile ortaklık genişletti!

Google Cloud, güvenliği kolaylaştırmak ve bulut kullanımının hızlandırılması için küresel siber güvenlik şirketi Palo Alto Networks ile olan işbirliğini genişleteceğini duyurdu.

Google, geçtiğimiz günkü açıklamasında, Palo Alto Networks’ün Google Cloud’daki Uygulama Çerçevesini, Google Cloud Platform’un güvenli, dayanıklı depolama ve yüksek düzeyde Ölçeklenebilir Yapay Zeka (AI) ve analitik araçlarından yararlanmak için kullanacağını söyledi.

Palo Alto Networks, Google Cloud Platform (GCP) üzerinde “GlobalProtect” hizmetlerini de yürütecek, Google Cloud Küresel Anlaşmaları ve Sanayi Platformları Başkanı Tariq Shaukat görüşleri bu yönde.

Palo Alto Networks’te Varun Badhwar, SVP Ürünleri ve Mühendislik için Kamu Bulut Güvenliği Mühendisliğini ekleyen “Bu ortaklık, bize Google Cloud’un sağladığı güvenlik hizmetleri ve geniş çaplı bulut hizmetleri sunan güvenlik hizmetleri sunmamıza olanak tanıyan bir Google Cloud müşterisi yapıyor.”

Badhwar, “Google Cloud ile birlikte siber saldırıları önlemek için ihtiyaç duydukları ek görünürlük, uyumluluk ve güvenlik yeteneklerine sahip organizasyonlar sunmak için Google Cloud ile birlikte çalışacağız.”

Şirket içi Palo Alto Networks ürünlerini kullanan işletmelerin, mevcut güvenlik yatırımlarından yararlanırken buluta taşınması için daha kolay bir yola sahip olacak.

Shaukat, “Google Cloud’da çalışan kuruluşlar, yalnızca Google Cloud’da bulunan gelişmiş özelliklerle Palo Alto Networks’ten güvenlik işlevlerine kolayca erişebilecekler.”dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz