Google Haritalar ”Etrafı Keşfedin” özelliği yeni ülkelere yayılıyor!

Tatil sezonu, yeni özellikleri bir uygulamaya veya servise sunmak için riskli bir zaman olabilir. Bu tatil mevsimleri sadece kendileri için yeterli değil, ama o zaman çalışanlar için çatırdama zamanını ekliyor ve ellerindeki bir sürü insanı ellerinde kullanmaya başlayabilecek böcekler onları kullanmaya başlıyor. Ancak Google, Google Map’in yeni “For You(Etrafı Keşfedin)” sekmesinin tatil sezonu için mükemmel olduğunu ve size “zevklerinize ve tercihlerinize göre uyarlanmış” yerlere ilişkin öneriler sunacağını düşünüyor.

Daha önce de belirtildiği gibi, bu yeni özellik, “Etrafı Keşfedin” ile etiketlenmiş bir tablaya sahip olacaktır. Bu özellik, “ve sürekli bir ilham kaynağı” olarak adlandırılır. Böylece siz ve aileniz ziyaret edilecek bir sonraki yere takılıp kalmazsınız. Google’ın duyuru blog yayını, bu “uyarlanmış” önerileri hangi verilerden aldıklarıyla ilgili ayrıntıları vermez, ancak hesabınızın konum geçmişinden, yorumlarından ve hatta arama sonuçlarından herhangi bir şey olabilir. Gelecekte, Google’ın “Etrafı Keşfedin” özelliğiyle ilgili ek ayrıntıları açıklayıp açıklamadığını görmek için beklememiz gerekecek.

“İlgilendiğiniz mahalleleri veya yerleri takip etmelisiniz” diyorlar ve karşılığında güncellemeler ve öneriler alacaksınız. Gömülü GIF tamamen restoranlar, kafeler ve diğer yemek servisi noktalarına odaklanmış gibi görünüyor, ancak bu tür önerilerin Google Haritalar uygulamasında bu yeni sekmede görüntülenecek tek şey olmadığı söylendi. Duyuru blog yazısı, restoran önerileriyle birlikte, “bir açılış veya pop-up ile ilgili son haberlerden her şeyi” “yeni bir menü ögesi” görmeyi beklediğimizi söylüyor.

Tüm bu özellikler artık Android‘de 130’dan fazla yeni ülkede (ve iOS’ta 40’ta) mevcut. Bu tatil sezonunda şehir dışına gidiyorsanız, Google, bu tatil sezonunda “kalkıştan önce bile seyahat planlamanıza bir başlangıç ​​yapmanıza yardımcı olabilir” diyor. Yeni Etrafı Keşfedin sekmesinin şu anda daha yaygın olarak kullanıma sunulmasını sağlayın.

Haritalar Google Play İndir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz