Google Stajyerinin Hatası Milyonlara Neden Oldu!

Google çalışanları arasında yer alan ve yeni işe başlayan bir stajyer reklamcılık alanında çalışmalarına devam ederken, ufak bir hatası küçük bir servet kaybına neden olurken, internet devinin milyonları kaybetmesine de sebep oldu. Bununla ilgili çıkan haberler tabi ki kaybın ve hatanın ne olduğu yönünde merak edilmesini sağlamış olup, buna göre Google ne kadara maal oldu sizlere bildireceğiz.

Google Çalışanının Hatalı Hareketi!

İnternet devi olan Google bünyesine yeni aldığı ve kariyerinin henüz başında olduğu bir stajyeri hatalı bir hareket yapması sonucunda 10 milyon dolarlık bir reklam zararına soktu. Google çalışanı hatalı hareketi ise reklam servislerinde çalışması üzerine, reklamlarda sarı bir arka plan rengine sahip reklamı birden fazla sitenin reklamlarına göndermiş olup, bu durum oldukça zararın olmasını sağladı. Sarı ekrana sahip olan arka plan rengi ise stajyerin hatası nedeni ile birçok sitede yayınlamış ve işin daha kötüsü ise bu reklam 1000 adet izlenme almıştır. İzlenme başına 2 veya 4 dolara sahip bir reklam olarak konulması ise tıklama başına 25 dolar zarara neden olmuştur.

Hata 45 Dakika Sonra Fark Edildi!

Stajyerin yaptığı bu hata ise Google tarafından tamı tamına 45 dakika sonra fark edilmesi ise 10 milyon dolara neden oldu. Bu hatanın bedeli ise Google tarafından karşılanmış olup, aynı zaman da bu zarara neden oldu.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz