Google eSIM programı başlıyor!

 

Google, pixel 2 (XL) ve Pixel 3 (XL) telefonlarının içine gömülü olan eSIM teknolojisi ile ilerlemektedir. eSIM tartışmasız tüketiciler için uygun bir çözümdür. “nanoSIM’i küçük bir yuvaya yerleştirmeye çalışıyor”. Ancak en son güvenlik güncellemesine kadar, eSIM için Pixel 3 desteği ABD-Google Fi’deki bir taşıyıcıyla sınırlıdır.

Google, Pixel 3’ün eSIM desteğini, en son Aralık güvenlik düzeltme ekine sahip birkaç yeni ülkeye ve operatöre genişletiyor. Google, bir blog gönderisinde, Android telefon üreticilerinin eSIM’i daha kolay kullanabilmeleri için bir program başlatacaklarını ve Android telefonlarında standart olarak bir standart oluşturduğunu da sözlerine ekledi.

Ekosistemde tutarlı ve basit bir deneyim sağlamak için, Android cihaz üreticilerinin eSIM özellikli akıllı telefonlar oluşturmasına olanak tanıyan bir program da oluşturuyoruz.

Apple’ın en son iPhone’larda ( XR , XS , ve XS Max ) eSIM’e sahip olmasıyla, SIM kartların aşamalı olarak değiştirilmesinin henüz emekleme aşamasında olduğunu, ancak özellikle de telefon üreticilerinin mümkün olduğunca fazla dahili alan tasarruf avantajı olduğunu söyleyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz