Google, Dosyalar’a USB OTG depolama desteği sundu!

Google‘dan Dosyalar‘a yapılan son güncelleme şu anda kullanıma sunuldu ve bununla birlikte bazı yeni işlevler geliyor. Google’ın 1.0.224103129 sürümündeki dosyaları artık USB OTG depolama alanını destekliyor.

USB OTG depolama desteği pek çok insanın sık sık kullanacağı bir şey olmamasına rağmen, yine de sağlam ve yeni bir özellik.

Hareket halindeyken USB (OTG) depolama özelliği, akıllı telefonunuza bir USB çubuğu (veya sürücü) bağlaya bilmenizi sağlar. Bunu yaptıktan sonra, o harici sürücüdeki dosya ağacında gezinmek için Dosyaları Google’dan kullanabilirsiniz.

Dosya ağaçlarından bahsetmişken, Google tarafından güncellenen en yeni Dosyalar da artık navigasyon yaparken tam klasör yapılarını göstermektedir. Bu, cihazınızda tam olarak nerede bulunduğuna ve daha net bir bakış sağladığından çok yardımcı bir özelliktir.

Bu iki güncelleme, Google, Dosyaları oldukça ciddiye aldığının bir kanıtıdır. Uygulama, Android Go ekosistemindeki kullanıcıların verileri kullanmadan kablosuz olarak dosya aktarmaları için bir yol olarak başladı. Şimdi, adının değişmesiyle birlikte , Google’ın her türlü amaç için tam teşekküllü bir uygulama yapmaya çalıştığı anlaşılıyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz