Instagram Direct’e Sesli mesajlar eklendi! 

Instagram Direct, arkadaşlarınızla ya bire bir veya grup ayarlarıyla sohbet ettiğiniz hizmetin alanı yeni bir özellik kazanıyor. Bu özellik uygulamaya ”sesli mesajlar” desteği getirecek.

Temel olarak Facebook Messenger‘ın son beş yıldır sahip olduğu telsiz telefon sisteminin bir kopyası. Tam olarak aynı çalışır, aynı sınırlamalara sahiptir, her şeyin buna dahil olduğundan emin olabilirsiniz. Facebook’un Instagram sahibi olduğu için, özelliği birleştirmek bu kadar uzun sürdü.

Her neyse, bugün başlayarak grubunuzda yeni bir mikrofon simgesi veya Doğrudan’da bire bir sohbetler görmelisiniz. Bunu tutun ve sesli mesajları bir dakikaya kadar kaydedebilirsiniz. Mikrofon simgesini basılı tuttuğunuz an sesli mesaj gönderilecektir. Bunun yerine silmek istiyorsanız, parmağınızı, kaydettiğiniz sırada görünen çöp kutusuna taşıyın.

Özelliğin kullanımı bu kadar. Sesli mesajların geçerliliği sona ermez ve mesajlaşmanın uygun olmadığı anlar için sesle asenkron(eşzamansız) iletişimi sağlar ya da konuşarak daha fazla düşünceyi daha hızlı ifade edebileceksiniz. Bir duyguyu bazen kelimelerle ifade edemezsiniz ve ifade etmeye çalışırken yanlış anlaşılma ihtimali olduğu için konuşmak iyi bir seçim asenkron olarak sesli mesaj göndermek daha iyi bir seçim olabilir. Kullanım durumu ne olursa olsun, yeni özellik hem Android hem de iOS için Instagram’da canlı olmalıdır.

Kaynak: Gsmarena

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz