İphone Şebeke Sorunu ile Gündeme Geldi!

Apple, geçtiğimiz haftalarda iOS12.1. güncellemesi sunmuş olup, bu güncelleme hakkında pek çok şikayet gündeme getirmiştir. Buna göre beta sürümü olarak piyasaya sürülen güncelleme kullanıcılar tarafından birçok olumsuzlukları barındırırken, özellikle yeni güncelleme ile İphone şebeke sorunu ile gündeme gelmiştir.

İphone Kullanıcılarından Mağduriyet!

iOS 12.1.1. güncellemesi geçtiğimiz haftalarda sunulmuş olup, güncellemenin amacı ise Face Time için kullanılmakta olan aktif kamera ters çevirme ve tek tık ile sohbet etme gibi imkanları sunmuştur. Bu özellikler oldukça basit olup, bu özellikleri bu güncelleme ile bünyesine katan Apple, maalesef ki güncellemeyi piyasaya sürerek, bazı hataların oluşması sağlanmış olup, bu sorunlar ise hem şebeke sorunu olurken hem de mobil veri sorunu olarak birçok kullanıcıyı mağdur etmiştir.

Güncellenen Bazı Cihazlarda Mobil Veri Hatası!

iOS 12.1.1. güncellemesi şebeke sorunu haricin de güncellenen bazı cihazların Wİ-Fİ olmadan mobil veri ulaşımının da engellendiği ve bu sorunun kullanıcılara yönelik, bir sorun oluşturduğu görülmektedir. Bu hatalar ise şebekeye ulaşılamıyor, internet bağlantı sağlanamıyor gibi sorunların ortaya çıkmasına neden oldu.

Bazı kullanıcılar mobil veri açık olmasına rağmen bağlantı sağlayamadığı görülmekte olup, bu sorun birçok İphone kullanıcısını mağdur etmektedir. Bu sorundan kaynaklı güncelleme yapmayan kişiler yapmamasını önermekte olup, ülkemizde her ne kadar görülmese de temkinli olmalı ve Apple’ın yeni bir çalışma sonrasında güncelleme yapmanızı tavsiye ederiz.

Kaynak : Shiftdelete.net

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz