Samsung’dan Yeni Batarya Patenti

Kısa süre önce çıkan haberlere göre Samsung yeni bir cihaz piyasaya çıkaracak olup, çıkan bu cihazın katlanabilir ekrana sahip olması beklenmektedir. Yılın ilk çeyreğinde çıkması beklenen bu cihaz, özellikleri ile dikkat çekerken bataryanın da belli bir esnekliğe sahip olması gerektiğini düşünsek de henüz Samsung’dan böyle bir açıklama gelmedi. Fakat yeni gelen bilgilere göre Samsung ’un yeni bir patent aldığı ve bu patente göre ise esnek batarya konusu gündeme gelmiştir. Esnek batarya eğer ki tahmin edildiği üzere yeni çıkacak olan katlanabilir ekrana sahip olan cihaz için kullanılır ise bu cihazın birçok forma girmesi mümkün olacaktır.

Samsung Esnek Batarya Çalışmalarını Uzun Süredir Devam Ettiriyor!

 

Birkaç yıl önce düzenlenmiş olan InterBattery etkinliğinde Samsung yaptığı çalışmalardan bahsederken, bu konu hakkında geliştirdiği proje hakkında bazı bilgiler vermişti. O dönemlerde gösterdiği projede ki batarya katlanabilir, hareket edebilir, sarsılabilir özelliklere sahipti. Buna göre ise o zamanlarda Samsung yaptığı açıklamaya göre esnek bataryaların birkaç yıl içerisinde seri üretime geçiş yapacağını söylemişti. O dönemlerde verdiği sözlere göre esnek batarya patenti alınması da bu dönemin geldiğini mi gösteriyor bilinmez ama tahminler o yöne kaymıştır.

Esnek Pil Teknolojisi ile Dönüm Noktası

Özel bir projeye imza atması görünen Samsung, esnek pil teknolojisi ile dönüm noktasına girecek olup, beklentiler ise oldukça yüksektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz