Toshiba’dan Canvio taşınabilir diskleri

Toshiba, yeni Canvio taşınabilir disklerini Premium, Advance, Basics ve Ready hatlarında sundu. Büyük miktarda veri depolamak ve yedekleri saklamak için uygundur ve aşınmayı azaltmak için özel teknolojiler kullanılarak oluşturulur. Tüm cihazlar, Windows ve macOS çalıştıran bilgisayarlarla uyumludur.

“Kullanıcıların ve işletmelerin ücretsiz veri depolama ve yedekleme talepleri sürekli olarak artmaktadır, bu nedenle Toshiba bu ihtiyaçları karşılamaya çalışmakta ve 4 TB’a kadar kapasiteye sahip yeni sürücüleri piyasaya sürmektedir. En son teknolojiyi, kompaktlığı, hafifliği ve çekici tasarımı birleştiriyorlar, ”diyor Toshiba Avrupa’daki sabit disk endüstrisinin başkanı Larry Martinez-Palomo.

Yeni sürücüler, şirketin önceki modellerinin maksimum kullanılabilir hacminden % 33 daha fazla olan 4 TB sürümlerinde mevcuttur. 1 TB kapasiteli “krep” kullanımı, 3 TB kapasiteye sahip CANVIO diskleri seçen kompakt bir tasarımı korumayı mümkün kıldı. Tüm sürücüler USB 3.0 ve 2.0 arayüzlerini destekler. Canvio cihazları, aşınmayı önleyen sabit disk başı park teknolojisini kullanır.

Canvio Premium, üreticinin amiral gemisi. Sürücüler, eğimli kenarları olan bir alüminyum kasada yapılır ve gümüş veya koyu gri metalik renkte mevcuttur. USB Type-A’dan Type-C’ye sahip tam adaptöre ek olarak, dosyaları bir parola ile korumak için Toshiba Storage Security Software’in ücretsiz bir sürümü ve belirli zaman aralıklarında kullanıcı verilerini otomatik olarak yedekleyen Toshiba Depolama Yedekleme Yazılımı gelir. Tüm modellerde üç yıllık garanti vardır.

Canvio Advance sürücüleri parlak dört renkli durumlarda kullanılabilir: siyah, beyaz, mavi ve kırmızı. Premium satırında olduğu gibi, bu aygıtlar, verileri Depolama Parolası Yazılımı ile korumak için otomatik olarak Toshiba Depolama Yedekleme yazılım dosyalarının ve yazılımlarının yedek kopyalarını oluşturmak için ücretsiz yazılım indirme olanağına sahiptir.

Canvio Basics, minimalist bir tasarıma ve mat bir muhafaza yüzeyine sahiptir. Bu sürücüler, belgelerden fotoğraf, video veya ses koleksiyonlarına kadar çok çeşitli verileri depolamak için uygundur.

Canvio Ready, kabartma desenli kompakt siyah kasalarda mevcuttur. Sürücüler, bağlantıdan hemen sonra çalışmaya hazırdır ve büyük miktarlarda veri depolamak için uygundur.

4 TB kapasiteli yeni Canvio sürücüler Ocak 2019’da satışa sunulacak. Fiyat henüz belirtilmedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz